Allasterapia

Allasterapia Terapiakeskus Onnilla

Allasterapia on yksi fysioterapian muodoista, jota voidaan käyttää esimerkiksi osana neurologista fysioterapiaa ja tuki- ja liikuntaelin ongelmien kuntoutukseen. Allasterapiassa käytetään hyväksi veden vastusta ja kehoa kannattelevia ominaisuuksia. Allasterapiassa voidaan usein nostaa harjoittelun kuormittavuutta ja sitä kautta parantaa fyysistä kuntoa. Tasapainon ja kävelyn harjoittelu on vedessä tehokasta ja turvallista. Vesi on mielenkiintoinen harjoitteluympäristö ja vapauttaa liikkumaan kolmiulotteisesti erilaisissa asennoissa.

Toteutamme allasterapiaa omassa altaassamme Backbyn kartanolla ja julkisissa uimahalleissa.

Allasterpia, TerapiaOnni

Allasterapeuttimme ovat täällä sinua varten:

Fysioterapeutti Marko Aaltonen, Terapiakeskus Onni

Marko Aaltonen

puh. 050 536 5226, marko.aaltonen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Amy Bruen, Terapiakeskus Onni

Amy Bruen

puh. 040 094 1551, amy.bruen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti, NDT Bobath-terapeutti, Aikuis Bobath-koulutus, Ville Laine, Terapiakeskus Onni

Ville Laine

puh. 040 563 0095, ville.laine@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Sanna Lumminen, Terapiakeskus Onni

Sanna Lumminen

puh. 050 529 2587, sanna.lumminen@terapiaonni.fi
Fsioterapeutti sekä neurologinen kuntouttaja, Anna Hassinen, Terapiakeskus Onni

Anna Segerstråle

puh. 040 725 6996, anna.segerstrale@terapiaonni.fi
Lääkintävoimistelija Tarja Saari, Terapiakeskus Onni

Tarja Saari

puh. 040 515 0151, tarja.saari@terapiaonni.fi
Neurologinen fysioterapeutti Sari Selén, Terapiakeskus Onni

Sari Selén

puh. 050 589 7225, sari.selen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Anne Rasilahti, Terapiakeskus Onni

Anne Rasilahti

puh. 050 322 7126, anne.rasilahti@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti ja pilates-ohjaaja Filippa Hokajärvi, Terapiakeskus Onni

Filippa Hokajärvi

puh. 040 577 7943, filippa.hokajarvi@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Lotta Lehtokari, Terapiakeskus Onni.

Lotta Lehtokari

puh. 050 362 7463, lotta.lehtokari@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti, NDT/Bobath-terapeutti, NDT/Bobath-vauvaterapeutti Armi Olin-Jokiperä, Terapiakeskus Onni

Armi Olin-Jokiperä

puh. 040 081 66

Lääkintävoimistelija Tiina Nurmi. Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan sekä ratsastusterapiaan.

Tiina Nurmi

puh. 040 046 6839, tiina.nurmi@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Sini Teräs, Terapiakeskus Onni Oy

Sini Teräs

sini.teras@terapiaonni.fi

Fysioterapeutti Jonna Kaihua, Terapiakeskus Onni

Jonna Kaihua

jonna.kaihua@terapiaonni.fi

Allasterapia Terapiakeskus Onnilla
Allasterapia Terapiakeskus Onnilla

Heräsikö kysyttävää?

Varaa aikasi, ota meihin yhteyttä!

Vieritä ylös