Meistä

Terapiakeskus Onnin työntekijät ovat koulutettuja fysioterapeutteja, jotka tekevät työnsä niin suurella ammattitaidolla kuin sydämelläkin.

Mikä on Terapiakeskus Onni?

Terapiakeskus Onni tarjoaa fysioterapiaa ja muita palveluja kaikenikäisille terveydentilaan katsomatta. Pääpaino on neurologisten sairauksien hoidossa, mutta autamme myös tuki- ja liikuntaelinten sairauksien hoidossa. Terapiakeskus Onnin työntekijät ovat koulutettuja fysioterapeutteja, jotka tekevät työnsä niin suurella ammattitaidolla kuin sydämelläkin. Jatkuva kouluttautuminen takaa parhaan osaamisen ja varmistaa ammattitaitoisen toiminnan niin lasten, nuorten kuin aikuistenkin parissa.

Vad är Terapicenter Onni?

Terapicenter Onni erbjuder fysioterapi och andra tjänster oberoende av ålder eller hälsotillstånd. Vi specialiserar oss på neurologiska sjukdomar men vi behandlar också stöd- och rörelseorgans sjukdomar.
Vi som arbetar i terapicenter Onni är utbildade fysioterapeuter och vi jobbar helhjärtat och med expertis. Vi fortbildar oss ständigt så vi kan göra vårt yttersta i vårt arbete med barn, ungdomar och vuxna.

What is Therapy centre Onni?

Therapy centre Onni provides physiotherapy and other services to clients of all ages and levels of health. We specialise in neurological disorders but we also treat musculoskeletal disorders. We are educated physiotherapists and we put our hearts and souls into our work. We continually educate ourselves to do our best for our clients of all ages.

Henkilökuntamme

Fysioterapeutti Marko Aaltonen, Terapiakeskus Onni

Marko Aaltonen

puh. 050 536 5226, marko.aaltonen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Amy Bruen, Terapiakeskus Onni

Amy Bruen

puh. 040 094 1551, amy.bruen@terapiaonni.fi
Fsioterapeutti sekä neurologinen kuntouttaja, Anna Hassinen, Terapiakeskus Onni

Anna Hassinen

puh. 040 725 6996, anna.hassinen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti, NDT Bobath-terapeutti, Aikuis Bobath-koulutus, Ville Laine, Terapiakeskus Onni

Ville Laine

puh. 040 563 0095, ville.laine@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Sanna Lumminen, Terapiakeskus Onni

Sanna Lumminen

puh. 050 529 2587, sanna.lumminen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti, NDT/Bobath-terapeutti, NDT/Bobath-vauvaterapeutti Armi Olin-Jokiperä, Terapiakeskus Onni

Armi Olin-Jokiperä

puh. 040 081 66
Lääkintävoimistelija Tarja Saari, Terapiakeskus Onni

Tarja Saari

puh. 040 515 0151, tarja.saari@terapiaonni.fi
Neurologinen fysioterapeutti Sari Selén, Terapiakeskus Onni

Sari Selén

puh. 050 589 7225, sari.selen@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti ja pilates-ohjaaja Filippa Hokajärvi, Terapiakeskus Onni

Filippa Hokajärvi

puh. 040 577 7943, filippa.hokajarvi@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Lotta Lehtokari, Terapiakeskus Onni.

Lotta Lehtokari

puh. 050 362 7463, lotta.lehtokari@terapiaonni.fi
Lääkintävoimistelija Tiina Nurmi. Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan sekä ratsastusterapiaan.

Tiina Nurmi

puh. 040 046 6839, tiina.nurmi@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Anne Rasilahti, Terapiakeskus Onni

Anne Rasilahti

puh. 050 322 7126, anne.rasilahti@terapiaonni.fi
Nettisivut, sosiaalinen media, toimistotyöt Sampo Luumi, Terapiakeskus Onni

Sampo Luumi

sampo.luumi@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Sini Teräs, Terapiakeskus Onni Oy

Sini Teräs

sini.teras@terapiaonni.fi
Fysioterapeutti Jonna Kaihua, Terapiakeskus Onni

Jonna Kaihua

jonna.kaihua@terapiaonni.fi

Säännöllinen liikunta on tärkeää kaikenikäisille.

Vieritä ylös